wymiana wkładów reflektorów

różności nt. zazów » wymiana wkładów reflektorów

 • "zmęczone oczęta"
  "zmęczone oczęta"
 • "ślepy na jedno oko"
  "ślepy na jedno oko"
 • i z drugiej strony
  i z drugiej strony
 • wkłady kupione za 27 zł
  wkłady kupione za 27 zł
 • nowe i stare "oko"
  nowe i stare "oko"
 • śliczne nowe "oczęta"
  śliczne nowe "oczęta"

Wymiana reflektorów, a właściwie wkładów

Widziałem na aledrogo reflektory za 300 zł 2 szt(wkłady). Sprzedający jakis fantasta buja mocno w obłokach. Jak ktoś nie ma co robić z pieniędzmi to gościa polecam. Ja wybrałem tańszy wariant. Też na aledrogo znalazłem wkłady do Wołgi, Robura, Kamaza i Ikarusa za całe 27 zł, z przesyłką zapłaciłem prawie 60 zł. Któregoś pięknego dnia wieczorem zabrałem się za robotę. Samej roboty jest może z 15 minut ale, że fajnie mi się robiło zajęło mi to dwa razy tyle. 

Na pierwszej fotce widać, że wkłady są mocno zmęczone (tak mówi jeden gość w popularnym programie na TVN TURBO). Na drugiej fotce - takie wkłady dziś przyszły.

Kolejna fotka, sposób demontażu reflektora- odkręcić trzy śrubki fi 3 mm. przekręcić obejmą w lewo i zdjąc obejmę. Wyjąć z niej wkład reflektora i odłaczyć od niego przewody. Dobrze jest wymienić te śrubki na nowe jak był problem z odkręceniem. Kolejna fotka to porównanie wkładów od "tyłu". Można kupić wkłady na zarówki H4 lub R2. Ja kupiłem na R2, gdyż takie miałem zamontowane w zazie.

Na kolejnej fotce mamy porównanie kloszy wkładów starego i nowego, różnią się wysokością szkła z boku. Zazik będzie miał bardziej "wyłupiaste oczy" ;) może komuś to przeszkadza ale dla mnie nie. Ostatnia fotka już widzimy śliczne nowe oczęta.