elektryczna pompa paliwa

mój aktualny zaz » elektryczna pompa paliwa

  • eelektromagnetyczna pompa paliwa
    eelektromagnetyczna pompa paliwa

Zamontowałem inną  pompę paliwa. Fotka w drodze. Pompa elektromagnetyczna membranowa  od nagrzewnicy. Jej zalety w stosunku do pompy elektrycznej montowanej poprzednio:

Pompa nie pracuje cały czas, po zamknieciu dopływu paliwa przez zaworek w komorze pływakowej ciśnienie w przewodzie zasilajacym gaźnik jest na tyle duże, że zatrzymuje pompę.

Dzięki temu, że nie pracuje cały czas zmniejszony jest pobór prądu.

Na wolnych obrotach pompa "cyka"  raz na 5 sekund.

Na wysokich obrotach raz na sekundę.

Spokojnie daje radę uzupełniać paliwo w gaźniku.

 

 

 

Któregoś pięknego dnia po odpaleniu silnika, poprzez odmę! z filtra powietrza trysnęło mi paliwo. Przeraziłem się okrutnie. Ostrożnie spuściłem "olej" z silnika, którego było  około 8 l (litrów) !!!!!!!

Wymyśliłem sobie, że założę elektryczną pompę paliwa. Poszukałem na znanym portalu aukcyjnym i stałem się włascicielem wspomnianego urzadzenia.

Niezwłocznie zamontowałem w samochodzie. W miejsce pompki założyłem zaślepkę wykonaną z kawałka blachy 0,5 mm.

Podłączyłem przewody gumowe i już.

Na pewno minusem jest, że pojawił się kolejny odbiornik prądu. Plus  jest taki, że w momencie jak uruchamiam rozrusznik  to już mam paliwo w gaźniku.

Zobaczymy jaka bedzie trwałośc tej pompki, oczywiscie kupię sobie drugą na zapas  (takie mam skrzywienie, że  lubię mieć części na zapas).

 

A przy okazji spuszczając olej odkręciłem miskę oleju i się zdziwiłem. Połowę miski wypełniała galareta, serio serio. Fotkę zrobiłem następnego dnia, niestety już "przyklapła"  wcześniej siegała górnej powierzchni miski. Czyli silnik miał "pod górkę" ze smarowaniem.